Nie oddawaj psa do schroniska

Nie oddawaj psa do schroniska

W czasie i miejscu, gdzie pieniądze są problemem, warto umieścić psa w dobrym schronie. Możesz jednak również pomóc, zabierając paczki żywnościowe. Ci, którzy są w stanie zaopiekować się swoimi zwierzętami w sytuacjach kryzysowych, mogą również skorzystać z darowizny żywności, która zostanie przekazana do schronisk.

Nie powinniśmy myśleć o tych schroniskach dla zwierząt jako o zastępstwie ludzi, którzy są wystarczająco uprzejmi i ofiarowują paczki żywnościowe w sytuacjach kryzysowych. Zamiast tego rozszerzają zakres dobroci, do której ludzie są zdolni.

Innym sposobem, w jaki możemy pomóc naszym przyjaciołom i rodzinie w czasach kryzysu, jest internet. Możemy podzielić się z nimi ich zdjęciami w mediach społecznościowych lub zapewnić im autonomiczny samochód po wyborach, ale nie powinniśmy myśleć o tych zautomatyzowanych samochodach jako zamiennikach prawdziwych ludzi na drodze.

Zawsze ważne jest, aby podjąć właściwą decyzję, jeśli chodzi o opiekę nad naszymi zwierzętami.

Na całym świecie jest wiele schronisk, którym przydałaby się pomoc w znalezieniu domu dla zwierząt. Na co dzień wiele osób, takich jak Ty, widzi w telewizji i czasopismach reklamy psów i kotów, które potrzebują domu, ale nie wiedzą, czego szukają. Ten przewodnik ma na celu pomóc Ci zrozumieć, skąd możesz uzyskać pomoc, jeśli zgubiłeś swojego zwierzaka i dowiedzieć się o różnych rodzajach schronisk dla psów i jak się o nie ubiegać.

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z lokalnym rządowym schroniskiem dla zwierząt lub schroniskiem w mieście, w którym mieszkasz. Czasami w jednym mieście jest kilka schronisk dla psów, więc upewnij się, że skontaktujesz się ze wszystkimi i zapytaj, czy jest jakiś rodzaj

Jeśli chcesz pomóc swojemu psu w schronisku, możesz to zrobić przekazując pieniądze. Niestety nie wszystkie schroniska przyjmują Twoją miłą ofertę, a te, które robią to tylko przez ograniczony czas. Rozwiązaniem jest więc umieszczenie psa na liście zwierząt, które potrzebują pomocy.

W dzisiejszym świecie opinia publiczna jest coraz bardziej zaniepokojona dobrostanem i konserwacją zwierząt. Tutaj dyskusja toczyła się wokół populacji psów w Indiach.

Niedawne badanie przeprowadzone przez CGIAR i Global Animal Partnership wykazało, że w samych Indiach było ponad 1,2 miliarda psów – przytłaczająca liczba z nich była porzucana, zaniedbywana lub maltretowana. Według badań szacuje się, że rocznie porzuca się około 250 milionów psów. Około 90% tych zwierząt żyje samotnie – często tysiące kilometrów od swoich domów i członków rodziny.

Niektórzy ludzie uważają, że schronienie swoich psów w schronisku jest ciężarem, ale w rzeczywistości pomaga im to uratować życie wielu bezdomnym psom, zapobiegając ich zabiciu.

Po prostu nie mogę się oprzeć, ale myślę, że jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby pomóc ratować bezdomne psy. Nie dlatego, że jesteśmy przeciwko zwierzętom, ale dlatego, że nie chcę, aby mój pies trafił do schroniska.

Ten artykuł został napisany przez słynną grupę zajmującą się dobrostanem zwierząt, odpowiedzialną za uratowanie ponad 100 000 psów ze schronisk na całym świecie. Celem tej kampanii jest podniesienie świadomości na ten temat w szczególności wśród młodych ludzi, aby mogli oni edukować swoje rodziny o tym, czym są schroniska i dlaczego nie ma schronisk dla psów domowych.

Chociaż wszyscy wspieramy schroniska dla zwierząt, nie są one w stanie rozwiązać problemu. Od nas zależy, czy coś z tym zrobimy. Powinniśmy odrobić pracę domową i znaleźć sposoby, aby ten problem mniej dotyczył zwierząt.

Na świecie jest wiele schronisk dla psów. Jak możesz pomóc bezdomnym psom?

Ulice Nowego Jorku czy Tokio są pełne psów. Możesz mieć psa, ale nie możesz go głaskać. W miastach i na przedmieściach są tysiące bezpańskich psów, które potrzebują twojej pomocy. Jeśli lubisz spacerować ze swoim psem i upewnić się, że jest bezpieczny, nie pozwól mu umrzeć na ulicy. W tym mieście jest wiele schronisk, w których na kochające domy codziennie trafia ponad tysiąc psów. Wielu właścicieli nie zapewnia odpowiedniej opieki swoim zwierzętom i umierają one z zaniedbania lub chorób. Istnieje pilna potrzeba ludzi, którzy kochają psy i mogą w każdej chwili znaleźć im dom – nie ma czasu do stracenia!

Przyszłość schronisk i adopcji jest niepewna. Istnieją obawy dotyczące długoterminowej stabilności niektórych schronisk dla zwierząt, przy braku wystarczającej infrastruktury, pomieszczeń dla psów oraz braku pożywienia i opieki weterynaryjnej.

Kiedy dorastałem, mieliśmy psa. Był bardzo miłym psem z wieloma przyjaciółmi w naszej rodzinie. Kiedy zaczął się starzeć, trafił do schroniska, ponieważ nie miał już żadnej rodziny, która by się nim zaopiekowała. Często psy muszą być umieszczone w schroniskach z powodu braku domu lub zachorują i zostaną uśpione, ponieważ nie ma dostępnych środków na utrzymanie ich przy życiu.

Wiele osób uważa, że umieszczenie psa lub zwierzęcia w schronie nie jest opcją i jest to ich ostateczny wybór, ale różne sytuacje wymagają różnych rozwiązań ze względu na izolację i socjalizację (Lombardo i in., 2018).

Powrót na górę